- HOŞGELDİN - Türkçe Eğitiminiz İçin Doğru Adres

Üye olarak konulardan ve paylaşımlardan yararlanabilirsin. Daha ne duruyorsun KAYIT OL ve sende kendi öz fikir ve düşüncelerini insanlar ile paylaş.

Soru sor

Topluluğumuzdan Sorular Sorun ve Cevaplar Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

İletişim Personeli

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Muharrem İnce, Taksim Meydanı’nda kendisini yabancı gibi hissettiğini söyledi

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
129,732
Tepkime puanı
0
Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, İstiklal Caddesi’ndeki esnafı ziyaret etti ve vatandaşlarla buluştu. Taksim Meydanı’nda kendisini yabancı gibi hissettiğini belirten İnce, ”Yıllarca işçilere 1 Mayıs’ı yasaklayanlar, burayı sığınmacılara teslim etmiş. Bu sorunu çözeceğiz” dedi.

Beraberindeki heyetle, İstiklal Caddesi’ndeki yürüyüşü öncesi Taksim Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde açıklama yapan İnce, Taksim Meydanı’nda kendisini yabancı gibi hissettiğini belirtti. Muharrem İnce, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

”Yıllarca işçilere 1 Mayıs’ı yasaklayanlar, burayı sığınmacılara teslim etmiş. Bu sorunu çözeceğiz. Sisi ile barıştıysa, terör devleti dediği İsrail ile barıştıysa, Macron’la, Putin’le barıştıysa bunu da çözecek. Şam’a büyük elçi atayacak. Sınırlarımızı koruyacak. Masaya oturacak. Açık kapı politikasını terk edecek. Hukuki statüsüne bakılarak yardım edilecek, her önüne gelene değil ve geri dönüş politikası yeniden gözden geçirilecek.”

Türkiye’nin ’yol geçen hanı’ olmadığını ifade eden İnce, konuşmasına şöyle devam etti:

”Bu sorunu mutlaka çözeceğiz. Böyle bir şey olamaz. Türkiye’de en az fotoğrafı Taksim Meydanı’nda çektiriyorum. Hakkari’de, Edirne’de, İzmir’de buradan fazla fotoğraf çektiriyorum. Türkiye’nin kalbinde bana uzaylı gibi bakıyorlar. Burası benim memleketim, bizim memleketimiz. Türkiye’nin kalbi burası. En çok insanın geçtiği yer burası. İşgal edilmiş durumda. Bu sorunu çözeceğiz.”

İnce, açıklamasının ardından Memleket Partisi İstanbul İl Başkanı Ertuğrul Gülsever ve beraberindeki partililerle İstiklal Caddesi’nde yürüdü. Gençlerin oturduğu kafeleri ziyaret eden İnce, vatandaşlarla fotoğraf çektirdi ve esnafla sohbet etti. (AA)

Kaynak: T24

Kaynak : https://www.muhalif.com.tr/haber/mu...isini-yabanci-gibi-hissettigini-soyledi-79207
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst