- HOŞGELDİN - Türkçe Eğitiminiz İçin Doğru Adres

Üye olarak konulardan ve paylaşımlardan yararlanabilirsin. Daha ne duruyorsun KAYIT OL ve sende kendi öz fikir ve düşüncelerini insanlar ile paylaş.

Soru sor

Topluluğumuzdan Sorular Sorun ve Cevaplar Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

İletişim Personeli

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Eğribel Tünelinin Tek Tüpü Geçici Olarak Ulaşıma Açılıyor

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
129,732
Tepkime puanı
0
Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, kasım sonu itibarıyla Eğribel tünelinin bir tüpünün yeniden trafiğe açılacağını bildirdi.

Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, geçen yıl Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı nezdinde yaptıkları girişimler neticesinde tünelin sağ tüpünün geçici olarak trafiğe açıldığını belirtti.

Tünelin sağ tüpünün kış şartlarında güvenli geçiş sağlamak amacıyla geçici olarak trafiğe açıldığını ancak sol tüp çalışmalarının sağlıklı yürütülmesi amacıyla kış bitiminde tekrar trafiğe kapatıldığını ifade eden Öztürk, şunları kaydetti:

"Bu yıl da kış aylarında Eğribel geçidini kullanacak vatandaşlarımızın kar, tipi ve fırtına nedeniyle yolda kalma sorununu ortadan kaldırmak amacıyla kasım ayı sonu itibarıyla tünelin sağ tüpü tekrar trafiğe açılacak. Eğribel tünelinin tamamı ise çevre bağlantı yollarıyla birlikte 2023 yılının mayıs ayına kadar hizmete açılmış olacak. Çalışmalar bu amaçla aralıksız devam etmektedir."


Kaynak : https://www.yeraltihaber.com/haber/egribel-tunelinin-tek-tupu-gecici-olarak-ulasima-aciliyor-3006
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst