Neler yeni

- HOŞGELDİN - Türkçe Eğitiminiz İçin Doğru Adres

Üye olarak konulardan ve paylaşımlardan yararlanabilirsin. Daha ne duruyorsun KAYIT OL ve sende kendi öz fikir ve düşüncelerini insanlar ile paylaş.

Soru sor

Topluluğumuzdan Sorular Sorun ve Cevaplar Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

İletişim Personeli

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Demre'ye yat limanı müjdesi!

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
78,925
Tepkime puanı
0
demre-ye-yat-limani-mujdesi.jpg

AK Parti Antalya Milletvekili
Atay Uslu’dan Demre’ye yat limanı müjdesi. Milletvekili Atay Uslu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu makamında ziyaret ederek yol, ulaştırma ve deniz yapıları konusunda istişarelerde bulundu.

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANIMIZ DEMRE YAT LİMANI İHALE TALİMATINI VERDİ.
AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu Ulaştırma ve Altyapı Bakanını ziyaret sonrası yaptığı açıklamada; “Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu uzun zamandır beklediğimiz müjdeyi verdiler. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız, Demre İlçemizin turizm potansiyelini ve yat turizmi açısından taşıdığı avantajları değerlendirerek yat limanı üst yapı ihalesine çok kısa süre içinde çıkacağı müjdesini paylaştı.

Başta Demreli hemşehrilerimiz olmak üzere Antalyamıza hayırlı olsun. Demre Taşdibi Plajındaki Turizm Alanına yapılan Demre Yat Limanı, ülke ve yöre ekonomisine sağlayacağı katkıların yanında, bölge turizminin canlılık kazanması ve gelişmesinde de çok önemli rol oynayacaktır.Yat limanının 450 günde tamamlanması planlanıyor. 400 yat bağlama kapasitesine sahip olacak Demre yat limanında 300 yat kapasiteli çekek yeri, gümrük, güvenlik, yönetim için idari binalar olacak.

MUHTEŞEM GÜZELLİKLERİ İLE DEMRE..
Demre İlçemiz tarihi geçmişi ve coğrafi konumu itibari ile bir turizm merkezimizdir. İlçemizde Noel Baba Kilisesi, Myra Antik Kenti ve Tiyatrosu, Andreake Antik Kenti, Kaya Mezarları, Simena Antik Kenti turizm için cazibe oluşturmaktadır. Kekova adaları, Batık Kent'in tertemiz denizi ve iklimi ile Demremiz coğrafi güzellikler açısından turizm potansiyeli bir yerleşim yeridir.

YAT LİMANI DEMRE’NİN TURİZMİNE CANLILIK KATACAK.
İlçemizin bütün bu özellikleri ile turizmden bugüne kadar yeterli derecede faydalandığı söyleyemeyiz. İnşaa edeceğimiz yat limanı İle turizm potansiyelinden maksimum seviyede faydalanmayı sağlayacağız. Demre’nin ve Antalya’nın bir evladı olarak, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Bakanımız Adil Karaismailoğlu’na teşekkür ederiz. Bu yat limanın alt yapısını daha önce tamamlamıştık. Yat limanın daha önce tamamlanan alt yapı işlerinde ve şimdi üst yapı ihalesinde emeği geçen Hükümetlerlerimize Bakanlarımıza, Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na, Antalya Milletvekillerimize, Antalya İl Başkanımıza teşekkür ederiz. “

Kaynak : https://antalyaburada.com/demre-ye-yat-limani-mujdesi/15561/
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst