- HOŞGELDİN - Türkçe Eğitiminiz İçin Doğru Adres

Üye olarak konulardan ve paylaşımlardan yararlanabilirsin. Daha ne duruyorsun KAYIT OL ve sende kendi öz fikir ve düşüncelerini insanlar ile paylaş.

Soru sor

Topluluğumuzdan Sorular Sorun ve Cevaplar Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

İletişim Personeli

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Balıkesir Bigadiç’te 65 Derece Sıcaklığa Sahip Jeotermal Keşif

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
137,762
Tepkime puanı
0
Bigadiç Belediyesi tarafından yapılan jeotermal kuyu açma çalışmalarının ilk aşamasında 65 C sıcaklıkta 30-35 lt/sn debide jeotermal akışkana ulaşıldı.

Balıkesir'in Bigadiç ilçesindeki 1071 dönümlük Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'nin 3 bin dekarlık höyük bölümünde kurulacak Bigadiç Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'ndeki kuyu açma çalışmalarında sonuç alındı.

Sondaj çalışması, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA), Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve Bigadiç Belediyesi tarafından yürütülüyor.

Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, yaptığı açıklamada, jeotermal keşfin ilçeye hayırlı olmasını dileyerek, şunları kaydetti: "Biz ilçemizin sadece bugününü değil, 45-50 yıl sonrasını düşünüyoruz. Her geçen gün hedeflerine ulaşan bir ilçe konumuna geldik. Bir yandan devam eden projeleri tamamlarken, diğer yandan yeni projelerimizi hayata geçiriyoruz. Türkiye Yüzyılı'nın inşası yolunda durmadan, dinlenmeden çalışıyor, liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde doğru adımlarla yola devam ediyoruz. Bu vesileyle başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih Dönmez, Balıkesir Valisi Sayın Hasan Şıldak ve emeği geçenlerden Allah razı olsun."

Kaynak : https://www.yeraltihaber.com/haber/...5-derece-sicakliga-sahip-jeotermal-kesif-3267
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst