Neler yeni

- HOŞGELDİN - Türkçe Eğitiminiz İçin Doğru Adres

Üye olarak konulardan ve paylaşımlardan yararlanabilirsin. Daha ne duruyorsun KAYIT OL ve sende kendi öz fikir ve düşüncelerini insanlar ile paylaş.

Soru sor

Topluluğumuzdan Sorular Sorun ve Cevaplar Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

İletişim Personeli

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Şanlıurfa turizmi için BÜYÜK fırsat!

Tarihi ve İnanç turizmiyle her yıl yüz binlerce yerli ve yabancı turist ağırlayan Şanlıurfa’da 9 günlük Kurban Bayramı telaşı sardı. Her yıl bayramda vatandaşların uğrak yeri olan Şanlıurfa’da bu yılda vatandaşların uğrak yeri olması bekleniyor. Kurban Bayramı öncesi Şanlıurfa’daki yerli yabancı turistlerle ilgili konuşan Turist Rehberleri Birliği Denetim Kurulu Başkanı Müslüm Çoban, “ Urfa bir İbrahim’in şehri ateşe atıldığı şehirdir bu bakımdan Kurban Bayramı’nın en güzel yaşanacağı yer Şanlıurfa’dır Kurban Bayramınızı buyurun İbrahim’in şehri Urfa’da yaşayın diyorum” dedi. “ŞANLIURFA’YA BÜYÜK BİR YOĞUNLUK BEKLİYORUZ”Kurban Bayramı tatilinde Şanlıurfa’ya büyük bir turist yoğunluğu beklediklerini söyleyen Turist Rehberleri Birliği Denetim Kurulu Başkanı Müslüm Çoban: “Sıcakların başlamasıyla turizmiz biraz düşerdi ama son yıllarda Göbeklitepe ve Karahatepe ile birlikte nerdeyse turizmimiz 10-12 aya yayılmış oldu bu bakımdan turizm de çok fazla bir düşüş yaşanmadı. Kurban Bayramı dolayısıyla ve Cumhurbaşkanımızın bayram tatilinin 9 güne çıkarması büyük bir etki oldu şu anda özellikle bayramda da Şanlıurfa bölgemize büyük bir yoğunluk bekliyoruz” dedi.“BAYRAM İÇİN REZERVASYONLAR YAPILIYOR”Bayrama sayılı günler kala Şanlıurfa’ya gelmek isteyen vatandaşların rezervasyon yaptıklarını söyleyen Başkan Müslüm Çoban: “Bayram turlarıyla ilgi otellerimize rezervasyon yapılıyor özellikle turist rehberlerine taşıma firmalarına ve özellikle sıra gecesi için konuk evlerimize rezervasyonlar yapılıyor tabi halen daha gelmek isteyenler için yerlerimiz mevcut ama özellikle bayram tatili düşünenlerin bir an önce otellerini ayırtmalarını ve rezervasyonlarını yapmaları ya da Mezopotamya veya Urfa turu yapmalarını biran önce yapmalarını tavsiye ederiz çünkü son günlere bırakıldığı zaman aksaklıklar yaşayabilirler bunun için önceden yapmaları daha iyi olur” ifadelerini kullandı.“RAMAZAN BAYRAMINDAKİ BEREKETİ BU BAYRAMDA DA BEKLİYORUZ”Ramazan Bayramındaki bereketi bu bayramda da beklediklerini söyleyen Çoban: “Ramazan Bayramı çok güzel geçti ve biz bu bereketi, bu güzelliği, bu bolluğu Kurban Bayramı’nda da bekliyoruz” diye konuştu.“KURBAN BAYRAMI’NI ŞANLIURFA’DA YAŞAYIN”Son olarak Şanlıurfa’ya gelmek vatandaşlara çağrıda bulunan Başkan Çoban: “Kurban Bayramı Müslümanların bayramı olan İbrahim peygamberin oğlu Hz. İsmaillin kurban edilişi ve aslında Urfa bir İbrahim’in şehri ateşe atıldığı şehirdir bu bakımdan Kurban Bayramı’nın en güzel yaşanacağı yer Şanlıurfa’dır Kurban Bayramınızı buyurun İbrahim’in şehri Urfa’da yaşayın diyorum” dedi.

Kaynak : https://www.urfanatik.com/haber/11322967/sanliurfa-turizmi-icin-buyuk-firsat

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8